Erken Boşalma

Erken boşalmada sorun süreden daha çok denetimsiz boşalmadır. Kişinin boşalmayı denetim altına alamamasıdır. Erken boşalmayı, 1 dakika altında, 1-3 dakika içinde, 3-7 dakika içinde, 7 dakika üzerinde ama istemsiz boşalanlar olarak sınıflayabiliriz. Boşalma süresi olarak 7 dakika normal olarak kabul edilebilir. Ama burada kişinin ve eşinin isteği ve tatmin olması daha önemli bir ölçütdür.
Devamını Oku...

Erektil Disfonksiyon

Sürekli olarak ya da yineleyici bir biçimde, yeterli bir ereksiyon sağlayamama ya da cinsel etkinlik bitene dek bunu sürdürememeye erektil disfonksiyon denir. Ereksiyon bozukluğu farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Bazen cinsel yaşamın başından itibaren vardır, bazen de daha sonradan ortaya çıkabilir. Bazen yalnızca cinsel ilişki sırasında ereksiyon sorunu olabilirken masturbasyonda ereksiyon sorunu olmayabilir, bazen sabah ereksiyonu kaybolmazken bazen kaybolabilir. Bütün bunlar ereksiyon bozukluğunu tanımlamamızda önemli ipuçları verir.
Devamını Oku...

Vajinismus

Batılı kaynaklarda nadiren bildirilen vajinismus ülkemizde oldukça sık görülmektedir. Cinsel işlev bozukluğuyla başvuran kadınların %45-60`ını vajinismuslu kadınlar oluşturmaktadır. Vajinismus cinsel ilişki denendiğinde vajinanın (döl yolu) dış üçte birini çevreleyen perineal kaslarda yineleyici ya da sürekli bir biçimde istemsiz kasılmaların olmasıdır. Bu kasılmaya tüm bedendeki kasılmalar, bacakların kapanması, korku, kaçınma tepkisi, girişin olmayacağı endişesi eşlik eder
Devamını Oku...

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

Kişinin yaşı ve yaşam koşulları dikkate alınarak, sürekli olarak ya da tekrarlayıcı bir biçimde cinsel fantezi ve cinsel etkinlikte bulunma isteğinin az olması ya da hiç olmaması durumudur. Kadının cinsel konularda konuşmaya, cinselliği hatırlatan her şeye karşı isteği azalır, cinsel ortamı hazırlama, cinselliği başlatmayla ilgili hevesi yoktur. Cinsel isteksizliği olan kadınlarda vajinada ıslanma ve göğüslerde dikleşme gibi cinsel uyarılmanın belirtileri de pek olmaz.
Devamını Oku...

Kadında Orgazm Bozukluğu

Orgazm ile ilgili yapılan bir yanlış değerlendirme vajinal orgazmın ile klitoral orgazmdan daha kaliteli olduğu ve vajinal orgazmın olması gerektiği düşüncesidir. Orgazm fizyolojik olarak klitoral ve vajinal uyarıların klitoriste toplanması ile klitorisle beyin arasında oluşur, cinsel bölgelerden başlayarak tüm bedende hissedilir. Mastürbasyonda klitoris uyarısıyla ve cinsel birleşme sırasında yaşanan orgazm fizyolojik açıdan birbirinin aynıdır.
Devamını Oku...

Erken boşalma

  | | | | | | | Daha Fazlası 2815 kez okundu
SORU:    mrb. öncelikle yeni yilinizi kutluyorum...benim sorunumda cogu erkekte oldugu gibi erken bosalma. ben 30 yasindayim ve 8 yillik evliyim düzenli bir iliskimiz oldugu zamanlarda erken bosalma nadiren görülüyor ama ben genede kendimi kontrol etmekte zorlaniyorum. düzensiz iliskimiz oldugu zaman buna neden esiminde benimde calismasi ve isyerlerinde yasadigimiz cesitli sorunlar zaman olmamasi gibi etkenler. ozamanlar ise cok farkli, iliskiye giricegim zaman asiri heyecan ve ön sevismeden sonra tam iliski esnasinda erken bosalmam. bazen,de iliskiye giremeden bosalmam. aradan 10 15 dk gectikten sonra 2ci denememizde ise böyle bir sorun olmuyor!!! esimle bu konuyu konusuyorum erken bosalma olduktan sonra bende sIk sIk oluyormu onu mutlu edip edemedigim gibi? onun cevabi ise bunun cok sIk olmadigi yönünde beni teselli edicek sekilde cevaplar veriyor ama biliyoruz ikimizde bu durumdan sIkintiliyiz bazen esim sakin bosaldin deme diye ister istemez sinirleniyor iliski esnasinda sonra özürdiliyor ayri konu!! simdi sorum ise bendeki erken bosalmami? uzman destegi almam gerekmi? erken bosalmayla ilgili kontrolü saglama ögrenilebilirmi? benim durumum ne derece vahim? simdiden ilginize tesekkür ederim saygilar.............CEVAP: 

Merhaba,

Önemli olan erken boşalmada süre değil, denetimin olmaması, sizde süre bazen daha uzun olabiliyor ama sonuçta boşalma denetiminiz olmadığını söyleyebiliriz. Bütün erken boşalma vakları 2. İlişkide daha uzun sürede boşalabilir, bu bizim için kriter değil, bu sonuçta erken boşalmanız olduğu gerçeğini değiştirmez. Erken boşalma tedavisi sonuçları açısından oldukça başarılı bir tedavi.

İyi akşamlar

Dr. Aytül G. Tükel

Psikiyatr Dr. Aytül Gürbüz Tükel - Tel: 0212 219 73 13 - 0212 219 73 70 - GSM : 0533 817 62 82
© 2008 - 2018 Sitede yer alan haber, makale, video ve diğer tüm içeriğin kullanım hakkı Aytül Gürbüz Tükel'e aittir. İzinsiz kullanılamaz
Yazılım: Bumerang E.I.A.
windowssupport.org The Activation Keys and Download Links will be sent directly to the email address associated with your purchase after payment is confirmed. Deliveries are generally completed in 5 - 60 minutes, but may take longer depending on the time of purchase. Office Professional Plus 2016 Key online windows 10 key online office-professional-plus-2013 key parajumpers sale canada goose sale